Sigorta Sektörü Hatay Ormanlarına El Attı!

Ülkemizde faaliyet gösteren sigorta şirketlerini genelde teknik kar teknik zarar haberlerine konu edilmiş şekilde görürdük. Bunun dışında da büyük bir yangında kazada veya doluda birkaç şirket yetkilisi açıklamalarda bulunurdu.

Geçtiğimiz günlerde Hatay‘da ardı ardına çıkan yangınlardan sonra sigorta şirketleri farklı birşey yaptılar ve ormanların tekrar yeşermesi için fidan bağışı kampanyasını sektör içinde başlattılar. Şirketler bütün sosyal medya kanallarından bu çabalarını birbirlerine paslayarak devam ettiler. Ancak koparılan gürültüyle yapılan işi karşılaştırınca da şaşırmamak elde değil. Koca koca şirketler orman diyorlar, ağaç diyorlar, akçiğerlerimiz diyorlar ve sonra yapılan bağış rakamını yazıyorlar. 2,000, 3,000, (İkibin, Üçbin) gibi rakamlar. Hele bir de küsuratlı olanlar var ki onlardaki hikmeti kimse anlayamadı.

Şirketlerin sermayeleri, sektördeki yerleri veya payları dikkate alındığında açıkcası, milyonlu rakamlarla fidan bağışı yapmalarının daha anlamlı olacağını düşünüyoruz. Şirketlerin fidan bağışındaki aktüer hesaplarına dayalı olarak belirledikleri! sayılarla olan adetli fidan bazlı sayılarını izlerken aklımıza bir sigorta şirketimizin geçtiğimiz aylarda yaptırdığı ilkokul geliyor. Eğitimin gündemimizde yer aldığı şu günlerde fidan bağışçısı şirketlerden eğitimimize de okul, derslik anlamında bir katkı sunmalarını bekleriz. Ama tuğla sayısı şeklinde değil…

Sigorta Sektörü Hatay Ormanlarına El Attı!” için bir yorum

 • 14 Ekim 2020 tarihinde, saat 22:24
  Permalink

  Hadsizce bir yazı..
  Koskocaman spor kulüpleri 1903 1905 1907 rakamlarını yazarken kimsenin sesi çıkmıyor, Sigorta şirketleri küçük rakamları yazınca “vay efendim niye bu kadar” yahu ne kardeşim, şuana kadat 14 şirket paylaşım yaptı ve yapılan toplam bağış 34.000 adet fidan. Azımsanacak bir rakam mi bu ? Bence değil. Bir Şirket tek başına 1000.000 fidanlık bir orman kuramaz mi ? Gayet rahat kurar. Fakat burada önemli olan tek başına yapmak değil, herkesi bu iyilik yardım akımına davet etmek. Böyle olunca birlik ve beraberlik yeniden canlanıyor. Ve bir başka organizasyonlarda daha fazla ses getirebiliyor.
  Ama maalesef bizim sektör de nedense yapılan iyi kötü ne var ise hep bir köstek olmak var.. illaki birileri birşeye kulp bulacak.
  Yeterin artık diyorum. Yeterin.
  Bir yaralı parmağa İŞE yaramıyorsanız kapatın çenenizi oturun bir kenarda..

  BASİT İNSANLAR ANLAYAMADIKLARI HERŞEYE BİR KULP TAKAR.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: