Sigorta Sektörü Hatay Ormanlarına El Attı!

Ülkemizde faaliyet gösteren sigorta şirketlerini genelde teknik kar teknik zarar haberlerine konu edilmiş şekilde görürdük. Bunun dışında da büyük bir yangında kazada veya doluda birkaç şirket yetkilisi açıklamalarda bulunurdu.

Geçtiğimiz günlerde Hatay‘da ardı ardına çıkan yangınlardan sonra sigorta şirketleri farklı birşey yaptılar ve ormanların tekrar yeşermesi için fidan bağışı kampanyasını sektör içinde başlattılar. Şirketler bütün sosyal medya kanallarından bu çabalarını birbirlerine paslayarak devam ettiler. Ancak koparılan gürültüyle yapılan işi karşılaştırınca da şaşırmamak elde değil. Koca koca şirketler orman diyorlar, ağaç diyorlar, akçiğerlerimiz diyorlar ve sonra yapılan bağış rakamını yazıyorlar. 2,000, 3,000, (İkibin, Üçbin) gibi rakamlar. Hele bir de küsuratlı olanlar var ki onlardaki hikmeti kimse anlayamadı.

Şirketlerin sermayeleri, sektördeki yerleri veya payları dikkate alındığında açıkcası, milyonlu rakamlarla fidan bağışı yapmalarının daha anlamlı olacağını düşünüyoruz. Şirketlerin fidan bağışındaki aktüer hesaplarına dayalı olarak belirledikleri! sayılarla olan adetli fidan bazlı sayılarını izlerken aklımıza bir sigorta şirketimizin geçtiğimiz aylarda yaptırdığı ilkokul geliyor. Eğitimin gündemimizde yer aldığı şu günlerde fidan bağışçısı şirketlerden eğitimimize de okul, derslik anlamında bir katkı sunmalarını bekleriz. Ama tuğla sayısı şeklinde değil…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: