SBM Teklif Alma Trafik

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin başarılı projelerinden biri olan Online Trafik Teklifi Karşılaştırma uygulaması birkaç yıldan bu yana vatandaşa hizmet veriyor.

Epey bir süre herhangi bir kullanıcı girişi yapmadan herkese açık olarak plaka ve kimlik numarasıyla fiyat sorgulaması yapılabilen sistemde son dönemde bir güncelleme yapılarak E-Devlet girişi yapılması zorunlu hale getirildi. Bu şekilde sistemde yapılan sorgulamalar ve bu sorgulama sahiplerinin kim oldukları da daha belirgin hale getirildi.

Vatandaşların, SBM Web Ekranları ve mobil cihazlar üzerinden “Trafik Sigortası Teklif Al” uygulaması ile sadece “Kimlik No” ve “Plaka No” bilgileri ile tüm sigorta şirketlerinin primlerini tek bir ekranda karşılaştırabilmeleri ve kendileri için en doğru, en uygun poliçeyi satın alabilmeleri sağlıyor.

Kimlik ve plaka bilgileri ile SBM üzerinden trafik sigortası teklifi alınmaktadır. Bilgiler girildikten sonra tüm sigorta şirketlerinin teklifleri tek bir ekranda gösterilmektedir. Tüm şirketler aynı anda fiyat veriyor ancak çoğunlukla alınan tekliflerde birkaç şirket de teklif vermediği durumlar olabiliyor. Araç sahibi olarak yapmanız gereken bu şirketlerin kendi acentelerinden doğrudan bir teklif talebinde bulunmaktır. Sigorta şirketlerinin SBM ekranında verdikleri fiyatla poliçe aşamasında hazırlanan teklife verdikleri fiyatlar da değişebilmektedir. sistemin bu eksi yönlerinin de geliştirilmesi gerekiyor.

SBM Online Trafik Teklifi Almak İçin Tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: