Online Kredili Hayat Sigortası

Bu yazıyı okuyan çoğu kişi bankalardan küçük veya büyük tutarlı bir kredi kullanmıştır. Ve yine pek çok kişi de kredili hayat sigortasıyla bu aşamada mecburen tanışmıştır. Peki nedir bu kredili hayat sigortası?

Kredi Hayat Sigortası bankalardan kullandığınız; pekçok kredinin geri ödeme süresi boyunca vefat riskinin gerçekleşmesi durumunda geride kalan sevdiklerinizi, karşılaşabilecekleri muhtemel borç yükünden korumak için özel olarak tasarlanmış bir hayat sigortasıdır.

Yani zorunlu değil ama gerekli bir uygulamadır. Risk gerçekleştiği tarihte poliçenizde belirtilen teminat bedeline istinaden kalan kredi borcunuz sigortanız tarafından karşılanır ve yakınlarınız hiçbir şekilde sorumlu tutulmaz. Kredi hayat sigortası yaşam kaybı durumunda aileniz ve sevdikleriniz borç yükü altında kalmasın diye bankanız tarafından önerilen sigortadır. Genelde kredi borcunuzun tamamını, kapsar. Yaşam kaybı durumunda bankadaki kredi borcunuzun sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlar.

Buraya kadar herşey iyi güzel… Fakat şu da bir gerçek ki, bankalar size bu hayat sigortasını oldukça yüksek fiyatlardan satıyor olabilir. Yani banka size örneğin  TL tutarında bir hayat sigortası yapmayı şart koşuyorsa aynı teminatlarla aynı sigortayı dışarıda belki  de yarı fiyatına bulabilirsiniz. Hatta ve hatta bankadan poliçenizi pahalıya yaptırdıktan sonra 30 gün içinde daha uygun bir poliçe satın aldığınızda bankadan yaptırdığınız sigortayı cayma bedeli olmadan iptal edebilirsiniz. Peki ama nasıl? Gelin inceleyelim.

1-Banka Kredinizi ve Hayat Sigortanızı Kontrol Edin
Öncelikle bankadan aldığınız hayat sigortanız varsa, 30 günlük cayma süresi içerisinde olduğunuzdan emin olun. Bu konuda eminseniz, kredinin henüz ödenmemiş kalan ödeme tutarını kontrol edin. Bu tutar poliçeniz için gerekli hesaplamada kullanılacaktır.

2-Online Kredili Hayat Sigortası Teklifi Alın
Kredi başvurunuzdan sonra kısa bir zaman içinde Online Kredili Hayat Sigortası Teklifi Alın, kredi bilgilerinizi girerek size özel hesaplanan toplam maliyetinizi öğrenin, uygun fiyatlı ürünümüzü almak için online hayat sigortası başvurusunda bulunun.

3-Bankanıza Tercihinizi İletin
Kredi Hayat Sigortası teklifini satın almak isterseniz, önceki hayat sigortanızdaki cayma hakkını kullanmak istediğinizi bankanıza bir dilekçe ile iletin. Bu aşamada aldığınız detaylı fiyat teklifini banka temsilcinize iletmeniz sürecinizi hızlandıracaktır.

4-İnternet Üzerinden veya Çağrı Merkezini Arayarak Satın Alın
Hayat sigortası poliçenizi 5 dakika içinde Kredili Hayat Sigortasından satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: